Zakup ogiera Dacerus z hodowli Stadniny Koni Liski

 

 

 

 

 

 

 

W grudniu 2020r. Stado Ogierów Sieraków zakupiło ogiera Dacerus z hodowli Stadniny Koni Liski.

Ogier maści gniadej, urodzony w 2017 roku,  rasy wielkopolskiej pochodzenia trakeńskiego (Eloquent trk. od Datura wlkp po Life and Liberty xx)

Ogier zajął IV miejsce na 17 ogierów podczas próby dzielności w Łącku.

W 2020 roku ukończył 100-dniowy test z oceną ogólną (7,7), skokową (7,7) oraz ujeżdżeniową (7,8).

Ogier wyróżnia się bardzo dobrym ruchem i charakterem.

Dacerus otrzymał bardzo wysokie noty za jezdność od obu jeźdźców testowych, a także w ocenach kierownika Zakładu Treningowego za temperament, charakter i przydatność do treningu.

Jego ojciec Eloquent został uznany w 1997 roku w Neumünster. Rok później ukończył próbę dzielności w Warendrofie. Ma za sobą bogatą karierę sportową, odnosił liczne sukcesy w skokach przez przeszkody do klasy S włącznie. W roku 2006 był najlepszym trakeńskim ogierem hodowli niemieckiej w konkurencji skoków.

Na podstawie osiągniętych wyników sportowych za sezon 2010 został wybrany najlepszym trakeńskim koniem sportowym w Szlezwiku-Holsztynie.

Jego matka Datura jest córką ogiera Life and Liberty, który był czołowym ogierem w kilku państwowych i prywatnych stadninach koni pełnej krwi angielskiej. Od 2001r. użytkowany jest w hodowli koni półkrwi. Jego ojciec Raise a Native był championem dwulatków, dwukrotnym rekordzistą na 1000 i 1100 metrów ( tor w Aquedukt ). Po stronie matki w rodowodzie znajdziemy znakomite, sportowe ogiery m.in. Sambór, Wenden oraz Poprad – olimpijczyk, mistrz i wicemistrz Polski w skokach przez przeszkody pod Piotrem Wawryniukiem.

Ogier Dacerus posiada licencję PZHK.

Bonitacja: 80 pkt.

Wymiary: 166- 182- 21